Hizmet Sözleşmesi

Aktifgezi KATILIMCI SÖZLEŞMESİ 2024

1- İşbu sözleşme; bir tarafta HSC GRUP TURİZM EMLAK TAŞIMACILIK TİCARET VE SANAYİ LTD.ŞTİ.’nin sahip olduğu Aktifgezi.COM e-organizasyon ( Bu sözleşmede kısaca Aktifgezi olarak geçecektir.) diğer tarafta organizasyonu satın alan katılımcı arasında yapılmıştır.

2- Bu sözleşme, kayıt tarihinden itibaren satın alınan organizasyonun bitiş tarihine kadar olan süreçte geçerlidir.

3- Aktifgezi üzerinden satın alınan ürün, bir aktivite organizasyonudur, normal bir turdan farklılık göstermektedir. Katılım şartları ve kurallar www.aktifgezi.com sitesinde bilgiler başlığı altında bulunmaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurken tüm detayları bu web sitesi üzerinde incelemiş ve kabul etmiş olduklarını taahhüt ederler.

4- Katılımcının otele geliş-dönüş ulaşımı kendisi tarafından sağlanacak olup; aktiviteler esnasındaki ara transferler Aktifgezi tarafından sağlanacaktır. Özel transfer isteyen katılımcılar, müşteri hizmetleri numaramızdan bizlere ulaşarak hizmeti satın alabilirler.

5- Katılımcı, internet sitemiz üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızda yaptığı rezervasyon tamamlandığında iletişim olarak gönderdiği mail adresine voucher bilgisi ve paket bilgisini içeren mail almaktadır. Şeçmiş olduğu paket ve tarihe göre belirtilen aktiviteler fiyata dahildir. Otele giriş ve çıkış tarihi voucher üzerinde belirtilmiştir. Katılımcının herhangi bir sebeple otele giriş yapmaması ve bunu bildirmemesi durumunda 24 saat sonunda hizmet hakkı yok olur. Eğer bilgilendirme yapmış ise organizasyona istediği tarihte dahil olabilir, ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan organizasyonun çıkış gününü değiştirmez. Fiyat olarak da herhangi bir indirim uygulanmaz.

6. Konaklama, seçilmiş olan paket içerisinde belirtilen 3 yıldızlı veya dengi bir otelde yapılacaktır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde açık büfe; öğlen yemekleri aktivitede set menü olarak sunulacak olup, otelde sabah saat 10:00 dan akşam saat 22:00 a kadar alınan içecekler (yerli alkollü içkiler dahil) dahildir. Katılımcılar bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon esnasında ön bildirim yapması gereklidir. Erken konaklama bedeli, kişi başı 140,- TL’dir. Erken konaklama bedeline sabah kahvaltısı öğlen ve akşam yemeği ile içecekler dahildir.

7. Pakete dahil olan fiyat iki kişilik odada kişi başı konaklama fiyatıdır. Tek kişi olarak yapılacak konaklamalarda tek kişi konaklama farkı alınmaktadır.

8. Seçmiş olduğunuz paket içerisinde bulunan tüm aktiviteler fiyata dahildir. Tüm sigortalar, ara transfer, rehberlik,eğitmenlik ve liderlik hizmetleri, zorunlu ekipmanlar, fiyata dahildir. Kullanılmayan bir hizmet nedeniyle para iadesi talep edilemez.

9- Aktiviteler içerisinde ekip liderlerinin çekmiş olduğu fotoğraf ve videolar organizasyonun son gününde katılımcıya kendilerinin yanlarında getirdikleri biçimlendirilmiş 16 gb’lık usb belleklerine aktarılarak teslim edilecektir. Aktivite fotoğrafçılarının çekmiş olduğu resimleri katılımcılarımıza özel fiyatlar üzerinden satın alabilirler. Katılımcı organizasyon içerisinde çekilen fotoğraf ve videoların sosyal medya internet sitesi vb yayın organlarında yapılacak paylaşım ve reklamlar içerisinde kullanılmasını kabul eder. Fotoğraf ve videoların kullanılması kendisine telif hakkı doğurmaz.

10- Katılımcılardan kurallara uymayanlar hakkında, yönetici ve liderlerin ihraç etme yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle organizasyona katılma hakkını kaybeden veya ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez. Kurallar hakkında detaylı bilgiyi bilgiler kısmında  bulabilirsiniz.

11- Katılımcı organizasyonun başlamasından 15 gün öncesine kadar e-mail veya fax ile organizasyona katılamayacağını bildirir ise;

11.a- Katılımcı hakkını bir sonraki yıla devredebilir. Ertesi yıla devredilen durumlarda satın alınan paket hakları baz alınmaktadır. Katılımcı bir önceki yıldan devreden hakkını aynı program için, aynı periyotta, aynı konaklama şartı ile fark ödemeden kullanabilir. Ancak; daha yüksek fiyatlı bir periyot veya konaklama tipinde bu hakkını kullanmak isterse devreden hakları ile talep ettiği program arasındaki ücret farkını öder. Eğer daha düşük fiyatlı bir periyotta veya konaklama tipinde kullanmak isterse fark ödemez, ancak iade de yapılmaz.

11.b- Katılımcı hakkını 2019 yılı içerisindeki başka bir tarihe erteleyebilir. Katılımcı bu hakkını aynı fiyatlı bir tarihte kullanmak isterse fark ödemez. Daha yüksek fiyatlı bir tarihte kullanması durumunda aradaki fiyat farkını öder. Ancak; daha düşük fiyatlı bir tarih seçmesi durumunda iade yapılmaz.

11.c- Katılımcı satın almış olduğu organizasyon hakkını bir başkasına devredebilir. Devir alan kişi tüm bu sözleşme, kurallar ve şartları kabul eder.

12- İptal ve iade şartları aşağıdaki gibidir.

12.a- Katılımcı organizasyonun başlamasına 30 gün öncesine kadar e-mail veya fax ile organizasyona katılamayacağını bildirmesi durumunda ödemiş olduğu ücret içerisinden rezervasyon ile ilgili banka kesintileri, harçlar, vergiler, ve geri dönüşü olamayan belgelenebilir üçüncü firma ödemeleri yapılmış ise düşülerek geri kalan kısmın %100 olarak 15 gün içerisinde ödeme iadesi yapılır.

12.b-Katılımcı organizasyonun başlamasına 15 gün öncesine kadar e-mail veya fax ile organizasyona katılamayacağını bildirmesi durumunda ödemiş olduğu ücret içerisinden rezervasyon ile ilgili banka kesintileri, harçlar, vergiler, ve geri dönüşü olamayan belgelenebilir üçüncü firma ödemeleri yapılmış ise düşülerek kalan miktarın %80 lik kısmı 15 gün içerisinde ödeme iadesi yapılır.

13- Organizasyonu gerçekleştiren firmanın gerekli gördüğü durumlarda bildirim yapmaksızın programda ve diğer tüm servislerde ekleme çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğmaz.

14- Herhangi bir dönemde afet savaş ve benzeri olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilemeyen organizasyonun katılım ücreti ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.

15- Bu organizasyona ait paketler organizasyonun resmi sitesi olan  www.aktifgezi.com  üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramız üzerinden satın alınabilir. Katılımcı rezervasyon ve kayıt işlemlerini gerçekleştirdiği esnada okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar. Aktifgezi sözleşme maddelerinde bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir. Sözleşme değişikliklerinde katılımcıların onayı gerekmediği gibi kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Katılımcı sözleşmesinde yapılacak değişiklikler ve güncellemeler, öncesinde kayıt olmuş ve henüz hizmeti almamış katılımcıları da bağlamaktadır.

16- Katılımcılar, kayıt esnasında verdiği bilgilerin, yazılı olarak değişik bildirilmedikçe, doğru ve geçerli olduğunu kabul ve beyan ederler.

17- Organizasyonda yer alan aktivitelerden bir veya birkaçına, katılımcının herhangi bir nedenden dolayı katılamaması veya katılımcının fiziksel durumunun uygun olmaması nedeni ile alınamaması katılımcıya iptal ve tazminat hakkı doğurmayacağı gibi eksik hizmet almışta sayılmaz.

18- Katılımcının hizmeti kusurlu bulması nedeni ile organizasyonu terk etmesi halinde terk ettiğine dair rehber veya ekip liderine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcının organizasyonu terk ettiği sayılmaz ve hizmeti kullanmış olduğu kabul edilir. Ayrıca katılımcının verilen hizmetten şikayetçi olması ancak hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu konular ile ilgili ücret iadesi veya hizmet talebi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır ve katılımcı iyi niyetli sayılmaz. Katılımcı almış olduğu programın bir aktivite organizasyonu olduğunu ve aktivite tatili çerçevesinde bir konfor beklediğini kabul etmiş sayılır.

19- Organizasyon için site üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızdan kayıt yaptıran tüm kullanıcılar, vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden tanıtım izni vermiş sayılırlar. Kişiler kendileri izni iptal etmedikçe izin vermiş olarak kabul edilmektedir.

20- Katılımcılar tarafından imzalanmamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını www.aktifgezi.com üzerinden veya ilanlar ile öğrenmiş olup organizasyona bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmiş olurlar.

21- Bu sözleşme 21 maddeden oluşmaktadır. Anlaşmazlık halinde uygulanacak hukuki şartlar ile Antalya Mahkemeleri yetkilidir. Anlaşmazlığın çözümünde TÜRSAB ÇİZELGESİ kullanılacaktır. Anlaşmazlık ile ilgili her türlü başvurunun organizasyonun bitiminden sonra 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Acenta’nın konuyla ilgili kayıt ve tutanakları delil olarak dikkate alınacaktır.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER ORGANİZASYON BELGESİ İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR.

En İyi Fiyat

Güvenli Ödeme

Kaliteli Hizmet

Uzman Ekip